Drużyna Brazylii za silna - klęska narodowej reprezentacji Korei Południowej w fazie pucharowej mistrzostw świata!

Na pewno aktualnie rozgrywane światowe mistrzostwa są wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Końca dobiegły zmagania grupowe, więc nadeszła pora na to, co fani piłkarscy uwielbiają najbardziej. Oczywiście chodzi o fazę play off, gdzie przegrana wyrzuca Cię z turnieju a także marzeń o zdobyciu pucharu świata. W niedzielę narodowa drużyna Polski przegrała z narodową kadrą Francji rezultatem 1 do 3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla sympatyków piłkarskich w naszym kraju, ponieważ nie oznaczało to jednak końca doznań, ponieważ turniej nadal trwa. Trzeba bez cienia wątpliwości śledzić grę brazylijskiej reprezentacji narodowej, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się dużo lepiej. Fenomenalnym tego przykładem był mecz 1/8 finału z narodową kadrą Korei Południowej, gdzie gracze brazylijskiej kadry narodowej urządzili sobie strzelanie w pierwszej części. Pierwsza bramka dla brazylijskiej kadry narodowej padła już w 6. minucie, a jej autorem był Vinicius Jr, który fantastycznie poradził sobie w szesnastce z defensywnymi zawodnikami rywala.

Trzeba podkreślić to, iż dla narodowej reprezentacji Korei Południowej pierwsza połowa meczu była prawdziwą tragedią. Szczególnie, że pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem brazylijskiej reprezentacji narodowej rezultatem 4:0. Następne gole zdobywali Neymar Jr, Richarlison a także Lucas Paqueta. Obecni na stadionie sympatycy piłki nożnej mogli czuć satysfakcję, gdyż mieli szansę oglądać istny popis brazylijskiej drużyny narodowej. W II połowie tempo tego meczu znacząco opadło. Zawodnicy Brazylii starali się konstruować kolejne akcje, lecz zawodnicy drużyny narodowej Korei Południowej skutecznie się bronili. Pod koniec spotkania drużyna narodowa Korei Południowej zdobyła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Na strzał zza szesnastki zdecydował się gracz Korei Południowej, a golkiper narodowej reprezentacji Brazylii nie miał szans na sprawną obronę. To spotkanie w rozrachunku końcowym skończyło się wynikiem 4 do 1 dla brazylijskiej kadry narodowej, która w ćwierćfinale będzie się mierzyć z reprezentacją Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie kwalifikacja do 1/2 finału mundialu i pewność walki o medal.