Należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna grupa mięśni, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie utrzymują także w właściwej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z racji tego właściwie każdy powinien w uzasadniony sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi oraz urologicznymi. Przy tego typu niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa pomiędzy skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Gdy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz