Warto wiedzieć, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują też w właściwej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się osiągać możliwie jak najbardziej korzystne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego rodzaju komplikacjach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Warto prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do efektywności, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy zasadniczo w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem bądź też siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz